LEGO Harry Potter to zaawansowane zestawy klocków, które są produkowane z myślą o małych fanach konstruowania oraz samego Harry’ego Pottera. Siedmiotomowa seria o mającym skłonności do pakowania się w kłopoty czarodzieju zyskała miliony fanów na całym świecie, a J.K. Rowling w ciągu kilku lat stała się jedną z najpoczytniejszych autorek. Jednym z zestawów jest w tej kategorii “Harry Potter – Skrzydło szpitalne”, dzięki któremu można zbudować ważną część Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

Szpital i Pani Pomfrey

Wszyscy czytelnicy i widzowie doskonale wiedzą, jak ważnym miejscem na mapie Szkoły Magii i Czarodziejstwa było skrzydło szpitalne, w którym surowa Pani Pomfrey z pomocą magii i eliksirów leczyła wszelkie dolegliwości. To właśnie tutaj Ron Weasley trafił, kiedy nieudane zaklęcie spowodowało, że wymiotował ślimakami i tutaj szkolna pielęgniarka odbudowała w czarodziejski sposób kości w ramieniu Harry’ego. Jednak najważniejszą sceną związaną ze skrzydłem szpitalnym była scena z “Harry’ego Pottera i Więźnia Azkabanu”, w której Harry I Hermiona przenoszą się w czasie, aby uratować w ciągu jednej nocy więcej niż jedno życie. Właśnie do tej sceny nawiązuje cały komplet “Harry Potter – Skrzydło szpitalne”.

Skrzydło szpitalne i podróż w czasie

Komplet “Harry Potter – Skrzydło szpitalne” składa się z 510 elementów oraz czterech minifigurek przedstawiających Harry’ego, Rona, Hermionę i Panią Pomfrey. Samo skrzydło zwieńczone jest imponującą wieżą, a w zestawie znalazła się również mała figurka przedstawiająca sowę. Wielkim walorem zesatwu jest duża ilość akcesoriów charakterystycznych dla tego miejsca, a mianowicie eliksirów, parawanu i Czasozmieniacza, dzięki któremu Harry i Hermiona cofnęli się w czasie o kilka godzin. Ten trik pozwolił im na uratowane Syriusza Blacka oraz skazanego na śmierć Hardodzioba. Dzięki temu kompletowi dzieci będą mogły godzinami odgrywać popularne sceny z filmu i książki, a także kreować alternatywne scenariusze, zmieniając bieg historii tak, jak zrobili to główni bohaterowie.