Lego harry potter na kg to komplety klocków, o których marzą nie tylko mali konstruktorzy, ale przede wszystkim wielcy wielbiciele serii książek i filmów o młodym czarodzieju, Harrym Potterze. Trzecia część serii, “Harry Potter i Więzień Azkabanu”, jest początkiem tendencji, zgodnie z którą każda kolejna jest coraz bardziej mroczna. Na szczęście w świecie magii zawsze można liczyć na niespodziewaną pomoc. Taką też okazał się “Błędny Rycerz”, czyli niesamowity autobus dla zagubionych magów.

Harry Potter ucieka z domu

Wskutek jednej z wielu awantur między Harrym a jego wujkiem, chłopiec opuszcza dom przy Privet Drive. Nie wie jednak, że na jego życie czyha bezwzględny morderca, Syriusz Black. Niefortunny upadek z różdżką w dłoni sprawia, że pojawia się przed nim najbardziej niesamowity autobus, jaki kiedykolwiek widział. Błędny rycerz przypomina angielskiego piętrusa, ale wystarczy wejść do środka, aby przekonać się, że jest zaczarowany. Jego wnętrze przypomina raczej miły hotelik, a autobus ma zdolność do zwężania się i podnoszenia, aby ominąć przeszkody na drodze. To właśnie w nim Harry dowiedział się o ucieczce Syriusza Blacka.

Błędny Rycerz i jego pasażerowie

W komplecie klocków “Harry Potter – Błędny Rycerz” znajdują się 403 elementy oraz trzy minifigurki. Zestaw został stworzony z myślą o konstruktorach od ósmego roku życia wzwyż, a duża ilość klocków pozwala stworzyć zachwycającą konstrukcję. Otwierane z boku drzwi ukazują przestronne wnętrze autobusu z żyrandolem i skrzyniami pasażerów, a wśród minifigurek znajdują się Harry Potter, Spike oraz kierowca autobusu. Całośc sprawia magiczne wrażenie i silnei nawiązuje zarówno do książki, jak i ekranizacji. Specjalnie wyprofilowane klocki idealnie oddają kształt Błędnego Rycerza, który należy do niecodziennych. Widać, że twórcy zestawu dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów serii. Nie sposób przyczepić się tutaj do niczego, a dbałość o szczegóły widoczna jest zarówno w minifigurkach, jak i poszczególnych elementach.