Lego harry potter dostępne w sklepie internetowym to cała seria niesamowitych zestawów klocków, które nawiązują do niezwykle popularnej serii książek J.K. Rowling o młodym czarodzieju. Harry Potter w wieku jedenastu lat trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, gdzie poznaje pierwszych w życiu przyjaciół i rozpoczyna naukę podstaw magii. “Harry Potter – Chatka Hagrida: na ratunek Hardodziobowi” to zestaw, dzięki któremu można własnoręcznie zbudować chatkę poczciwego półolbrzyma.

Malownicza chatka wielkiego gajowego

Hagrid był w Szkole Magii i Czarodziejstwa gajowym, a później również jednym z nauczycieli. Wszyscy fani serii doskonale wiedzą, że ten niezdarny półolbrzym stał się jednym z najbliższych przyjaciół Harry’ego Pottera. To właśnie on przywiózł Harry’ego do Dursley’ów, a później zabrał chłopca na pierwsze zakupy przed szkołą na Ulicy Pokątnej. Jego urocza chatka znajdowała się w pobliżu zamku, była otoczona grządkami i stała się miejscem wielu ważnych wydarzeń. To właśnie stąd w trzeciej części serii Harry i Hermiona porwali Hardodzioba i z jego pomocą uratowali życie Syriuszowi Blackowi. Właśnie do tych wydarzeń nawiązuje zestaw “Harry Potter – Chatka Hagrida: na ratunek Hardodziobowi”. 

Dom Hagrida z klocków LEGO

W zestawie tym znajduje się aż 496 elementów i sześć minifigurek przedstawiających Harry’ego, Rona, Hermionę, Hagrida, kata oraz ministra magii. Został on stworzony z myślą o dzieciach w wieku od ósmego roku życia i rzeczywiście młodsze maluchy mogą mieć problemy z tak skomplikowaną konstrukcją. Twórcy zadbali o to, aby chatka prezentowała się dokładnie tak, jak opisano ją w książce. Jest więc mała, urocza i otoczona zaczarowanymi przez Hagrida dyniami. Ponadto w komplecie znalazła się również figurka przedstawiająca Hardodzioba, na którym można usadzić któregoś z bohaterów. Tak szczegółowy zestaw pozwala odtwarzać najróżniejsze sceny związane z brawurową ucieczką hipogryfa i akcją ratunkową Syriusza Blacka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby komplet ten podczas zabawy łączyć z posiadanymi już zestawami z tej serii.